Saygın Ünel Tüm Yazıları

“Kırılgan İmge” Sergisi’nden Detaylar – Saygın Ünel

0
Mersin’de ardı ardına açılan sergiler, burada geçirdiğim günlere renk katarken sizlere tüylerinizi diken diken edecek bir sergiden söz etmek istiyorum.

Ölüm Payı – Saygın Ünel

0
       Yaşamaya devam etmemiz için gereken bir güç vardır. Hareket etmek, konuşmak gibi en basit şeyler için… Bu güç her canlıya farklı oranda verilmiştir....

Frekans-A Mersin’de Üreten Sanatçılar Sergisi

0
       Bir sergi gezmek, bir ya da birçok sanatçının hayatına tanık olmaktır. Duvarda asılı resimlerden bize bakarlar, tuvale yaklaştığımız anda bizi bir girdap gibi...

Cadılar ve Kediler – Saygın Ünel

0
Tüm zamanların en büyük sorunu olan farklılıklar, toplumda hemen fark edilip ötekileştirilme sebebi olmuştur. Ortaçağ’da “tuhaf” davranışları olan bir kadın, öncelikle fişlenmeye, işkenceye ve yakılmaya mahkûm edilir.

Sanat Eserinin Aidiyeti – Saygın Ünel

0
Bir duygu doğrultusunda ilerleyerek zekâ ve yetenek sonucu ortaya çıkan sanat eserinin her bir zerresi sanatçının ruhunu yansıtır.

Edebiyatın En Nahif Hali; Şiir – Saygın Ünel

0
Edebiyatın en nahif türünü sorarsanız hiç şüphesiz "şiir" yanıtını veririm. Çünkü şiir, duyguları aktarmanın en zarif formudur. Ruhumuzun derinliklerinden gelen dikey fısıltıları yatay bir kağıda aktararak derinlik oluşturmaktır şiir.

Türkçe Bilmeden Türkçe Konuşmak – Saygın Ünel

0
Son zamanlarda dikkatimi çeken, beni rahatsız eden bir konuyu köşeme taşımak istiyorum. Gerek arkadaşlarımızla gerekse yabancı insanlarla olan iletişimimizde dilimize ne kadar önem veriyoruz?

“Ego”Sistem – Saygın Ünel

0
Doğanın bir parçası olduğu halde doğaya en çok zararı veren tek hayvan türü insandır! Buradan ne kadar nankör mahlûklar olduğumuzu da çıkartabiliriz. “Benden sonrası tufan” zihniyetiyle hazırladığımız son geldi çattı. Bize dokunmadıkça bin yaşasın dediğimiz yılan güçlenerek bir ejderhaya dönüştü.

Sistematik Değişim Döngüsü

0
Çoğu insan yaşadığı hayattan şikâyetçi olup bir şeyleri değiştirmek ister. Oysaki içinde her an bir şeyler devinim halindedir. Hücrelerimiz bile anlık yenilenirken umutsuz olmak acizlik değil midir?

2021 Kehanetleri

0
Geride bırakmakta olduğumuz bu yılın çoğumuz için zor ve acı dolu bir yıl olduğunu düşünüyoruz. Belki her şey üst üste geldi, belki çok kayıplar verdik. Suçuysa hep dünyaya ve 2020’ye attık.

Sosyal Medya

150BeğenenlerBeğen
784TakipçilerTakip Et
266TakipçilerTakip Et
Sanat Tarihçisi. Şiir ve öykü yazarı.
error: Lütfen Reklamlara Tıklayınız